HASIERA‎ > ‎

BERRIAK

JORNADA FORMACIÓN. "Heziberri 2020 eta OLHko ikastetxeak". EKAINAK 22

publicado a la‎(s)‎ 5 jun. 2017 4:43 por Agurtzane Goitia

EL objetivo de la Jornada es conocer los cambios que se plantean dentro de Heziberri 2020: Competencias, situaciones problema, nueva metodología. 
¿Cómo influye este nuevo planteamiento en los centros de Formación Profesional Básica?

CUÁNDO
22 de Junio, jueves, del 2017

LUGAR
 Instituto Ángela Figuera (Sestao)

HORA Y PROGRAMA
9:15 - 11:15: Ámbito Socio- Lingüístico
11,15- 11,45: Descanso
11,45- 13:30: Ámbito Científico-Tecnológico 

PONENTES 
Ana Basterra (Ámbito Sociolingüístico) B08 Leioa
Pilar  Etxeberria (Ámbito científico-tecnológico) B08 Leioa








Heziberrik planteatzen dituen aldaketak ezagutzea:
Konpetentziak, arazo egoerak, metodologia berria
Nola eragiten du planteamendu berri horrek OLH zentroetan. 

Noiz: 2017ko Ekainaren 22an.

Non: Ángela Figuera Institutuan (Sestao) 

Ordua eta Programa:
9:15 - 11:15: Eremu Sozio-liguistikoa
11,15- 11,45: Atsedena.
11,45- 13:30: (Eremu zientifiko-Teknologikoa)

Hizlarien izenak/ Ponentes: 
Ana Basterra (Eremu Soziolinguistikoa) B08 Leioa
Pilar  Etxeberria (Eremu zientifiko-Teknologikoa) B08 Leioa


CAMPAÑA 17 MAYO/ MAIATZAK 17 KANPAINA (16-17 IKASTURTEA)

publicado a la‎(s)‎ 9 may. 2017 7:02 por Agurtzane Goitia   [ actualizado el 9 may. 2017 7:04 ]

Berritzegune 
Nagusiko Hezkidetza Mintegitik hurrengo proposamena luzatzen dizuegu, MAIATZAREN 17 egunaren inguruan (LGTBfobiaren kontrako Nazioarteko Eguna) zuen 
ikastetxeetan lanketa bat egiteko. 

AURTENGO LELOA:
​​"EN NUESTRO CENTRO NO HAY SITIO PARA LA LGTB FOBIA"
​ "GURE IKASTETXEAN EZ DAGO LEKURIK LGTBFOBIARENTZAT"



​Urtero bezala AURKEZPEN bat luzatzen dizuegu kanpainaren aplikazioa errazteko. Geletan zuzenean proiektatu ahal izango duzue.
​Erantsita pdfak ere dituzue,​ proposamen osoarekin.​
Horrez gain, pasaden ikasturteko proposamenak gure websiten topatuko dituzue.
​​​
17_mayo2017_propuesta.pdf​​
2017_maiatzak_17_proposamena.pdf​​
MAIATZAK 17 Kanpaina 16-17


Desde el Seminarios de Coeducación del Berritzegune Nagusi os hacemos llegar la propuesta para la Campaña del 17 DE MAYO (Día Internacional contra l la LGTBfobia)​ para que podáis realizar un trabajo en el centro:

EL LEMA DE ESTE AÑO:
​"EN NUESTRO CENTRO NO HAY SITIO PARA LA LGTBFOBIA"


Como todos los años para facilitar la aplicación de la Campaña se os adjunta una PRESENTACIÓN que podéis proyectar directamente en las aulas. (arriba)
Así mismo adjuntamos la propuesta completa en PDF. (Arriba)
No olvidéis que en nuestra WEB podeís acceder a las propuestas de otros años y de los centros de la zona con gran cantidad de materiales.

"MUJER GITANA" HITZALDIA BERRITZEGUNEAN

publicado a la‎(s)‎ 6 may. 2017 9:44 por Agurtzane Goitia

Hilabete honetan, Maiatzak 31n, Emakume Ijitoen errealitatea gure mintegikideei hurbilduko diote Kaledor Kayiko elkarteak. Bestelako irakasleak, orientatzaileak, kontsultoreak ere gonbidaturik zaudete.

"MUJER GITANA"
PROGRAMA:
- La familia gitana: sus valores, organización, roles, expectativas respecto a la educación académica,...
- Papel de la mujer en la familia gitana: ayer, hoy, mañana...
- Feminismo gitano

EMALEA: KALEDOR KAYIKO: Rosa Jimenez eta Victoria Gimenez
LEKUA: Sestaoko Berritzegunean (momentuz)
ORDUA: 9:00-11:00
EGUNA: MAITZAK 31, asteazkena

INSKRIPZIOA EGITEKO: SAKATU HEMEN

HEZIBERRI 2020 ETA OLH IKASTETXEAK 2017-06-22n

publicado a la‎(s)‎ 3 may. 2017 3:11 por LH4 Aholkularia B03 Sestao   [ actualizado el 18 may. 2017 6:26 ]

Heziberrik planteatzen dituen aldaketak ezagutzea:
Konpetentziak, arazo egoerak, metodologia berria
Nola eragiten du planteamendu berri horrek OLH zentroetan. 

Noiz: 2017ko Ekainaren 22an.

Ordua:

9:15 - 11:15: Eremu Sozio-liguistikoa

11,15- 11,45: Atsedena.
11,45- 13:30: (Eremu zientifiko-Teknologikoa

Non: Ángela Figuera Institutuan (Sestao) konfirmatuko dugu partaidetza kopurua izango dugunean, beraz mesedez utziguzue e-maila inskripzio orrialdean.

Hizlarien izenak/ Ponentes: 
Ana Basterra (Eremu Soziolinguistikoa) B08 Leioa
Pilar  Etxeberria (Eremu zientifiko-Teknologikoa) B08 Leioa


MUSIKA IRAKASLEEN VIII. JARDUNALDIA

publicado a la‎(s)‎ 1 may. 2017 11:19 por Agurtzane Goitia

MAIATZAREN 25ean, osteguna, Bilboko Juan Krisostomo de Arriaga Musika Kontserbatorioan MUSIKA IRAKASLEN VIII. JARDUNALDIA ospatuko dugu.

Informazio guztia (programazioa, ordutegia,...) hurrengo web orrian topatuko duzue 

Inkripzioa egiteko sartu hurrengo helbidean


EL PRÓXIMO 25 DE MAYO, JUEVES, en el Conservatorio Profesional de Música Juan Crisóstomo de Arriaga en Bilbao tendrá lugar la VIII JORNADA DEL PROFESORADO DE MÚSICA.
Toda la información (programa, horario,...) la encontraréis en el siguiente enlace
Para realizar la inscripción entrar en la siguiente dirección

IKKI eta ANIZTASUNA TRATAERA . José Ramón Lago

publicado a la‎(s)‎ 6 abr. 2017 1:07 por LH4 Aholkularia B03 Sestao

NOIZ: 
2017ko Apirilaren 26an
LEKUA: Angela Figuera Institutuko liburutegian (Sestao)
ORDUTEGIA: Goizeko 9:00-12:45etara.
PARTEHARTZAILEAK: Saio honetan, lehenengo aldiz,  konpartituko dugu IKKI eta Aniztasuna Trataeraren inguruan izan dugun esperientzia  bi zonaldeko ikastetxeek (B03 Sestaoko eta B02 Txurdinagakoek).
NOLA HELDU: Sestaoko Metroa: La Salle irtera. Aparkatu ahal duzu B03n edo ondoan dagoen aparkaleku handi batean (Antonio Trueba kalean)

ÁNGEL PÉREZ: MATERIAL

publicado a la‎(s)‎ 21 mar. 2017 1:33 por Esteban Bustamante   [ actualizado el 21 mar. 2017 2:01 ]


ÁNGEL PÉREZ. Era digital bideoak


Heziberri 2020 Haur Hezkuntzaren baitan

publicado a la‎(s)‎ 3 mar. 2017 1:49 por LH4 Aholkularia B03 Sestao   [ actualizado el 19 mar. 2017 15:20 por Agurtzane Goitia ]

Heziberri 2020 Haur Hezkuntzaren baitan
LEKUA: IES KANTAURI (Santurtzi)
EGUNAK: martxoaren 8a eta 15a
ORDUA: 13:15- 15:00 
Helburuak: 
- Heziberri 2020 Haur Hezkuntzako markoa ezagutzea, gure egunerokotasunean txertatzeko eta oinarritzeko.
- Hausnarketa egitea hezitzaileon esku-hartzeaz eta eskaintzen dugunaz, egiten dugunari markoa jartzeko.



Educar en la era digital

publicado a la‎(s)‎ 24 feb. 2017 4:05 por Esteban Bustamante   [ actualizado el 24 feb. 2017 4:06 ]

Martxoaren 9an Ángel Pérezen hitzaldia izango dugu.
 Gaia: Educar en la era digital
Ordua: 9:30etan
Lekua:Portugalete

IES Juan Antonio Zunzunegui B.H.I.




Matematika jardunaldiak: onartuen zerrenda 13 eta 14an

publicado a la‎(s)‎ 8 feb. 2017 3:31 por Esteban Bustamante   [ actualizado el 8 feb. 2017 3:33 ]






 Otsailaren 13 Otsailaren 14
 ACASUSO DIEGO, ITXASO
AGUIRRE ARANZABAL, PILI
ALBIZU INTXAUSTI, AITOR
AMAYUELAS CELAYA, MARTA
AMUTXATEGI  ABOITIZ , MARI JOSE 
ANGULO SERNA, MªCARMEN
ANTOLIN IRIA, ANA MARIA
AROZAMENA ALVAREZ, NOELIA
ARRANZ ROBLES, ANA
ARROJO ORMAETXE, AMAIA
ARROYO CASTRO, ALBERTO
ARRUABARRENA MILIKUA, YOLANDA 
ARRUTI AMESTI, YOLANDA
ARSUAGA CHILLON, EDURNE
ARTECHE AZCUENAGA, JAVIER
ASENSIO ALVAREZ, MARI JOSE
ASTOREKA ERDOIZA, NEREA
AYO ANSOLEAGA, IKER
AZPILLAGA ETXANIZ, KARMELE
BAILE BERMEJO, JULEN
BARRIO BARRENECHEA, BEGOÑA 
BASTERRECHEA LEJARCEGUI, ZIHORTZA
BEAMURGIA GOMEZ, LOLI
BEITIA GOIBURU, MAIDER
BENITEZ GARCIA, MARI LUZ
BERCIANO ALCARAZ, AINHOA
BERROJALBIZ ARANA, MIREN ITXASO
CALVO CALVO, LOURDES
CAMARA ALCONCHEL, PILAR
CASCUDO ROMERO, MARI CRUZ
CORRALES MARAÑON, MONIKA
CORTES GONZALEZ, AINARA
DE COS MARTINEZ DE OSABA, ARGIÑE
DE LA PRESA LONARBIDE, PILI
DIEZ  ROMERO, MARIA LOURDES
DUQUE ALONSO, GONZALO
EGIDAZU ELORTZA, ITXASO 
EGUILAZ GARCIA, SONIA
ELGUEZABAL ELORDUI, JAIO
ERREKATXO ARRUZA, KARMELE
ESCALONA ATEKA, PALOMA
ETXAIZ  MATXIO, SENDOA
ETXEANDIA AZPIAZU, CRISTINA
ETXENAGUSIA ATUTXA, ITZIAR
FARIÑAS LOPEZ, RAQUEL
FERNANDEZ APORTA, Mª ASCENSION
FERNANDEZ ARROITA, YOLANDA
FERNANDEZ DEL PUERTO, ANA
FERNANDEZ FERNANDEZ, Mª ANGELES
FRANCES BARRUTIA, MARIA JESUS
GABARRON CEARRA, MARIA CONCEPCION
GALBARRIATU RAMOS, ERNESTO
GANGOITI AXPE, LUR
GARCIA SANZ, PILAR
GOMEZ DELGADO, AGURTZANE
GOMEZ SAETA, MONICA
GUTIERREZ ALLENDE, XABIER
GUTIERREZ DE LA HERA, PATRICIA
HORMAETXEA FERANANDEZ, JULENE
IGLESIAS VILLACORTA, GLORIA
INDA GOIKOLEA, NERE
IRATZAGORRIA JAUREGI, MAITANE
IRAURGI BILBAO, ARANTZA
ISPIZUA MACHO, MAITANE
ITURREGI  LEKUE, DEIENE
IZAGIRRE KORTA, ANE
JAUREGI URKIOLA, LAURA
LAGARDERA DIEGO, JOSE
LANCHAS PEREZ, YOLANDA
LANDA ELORDUY, MAITE
LAPATZA OZERINJAUREGI, BEGO
LARRAÑAGA ARISTONDO, AMAIA
LARRAURI RUIZ, XABIER 
LASA GALLO, CLARA
LASA ZUBIZARRETA, ISABEL
LEKERIKA ERRASTI, ESTIBALIZ 
LETE LETE, KORO
LONGARTE FERNANDEZ, EDURNE
LOPEZ ALONSO, DIANA
LOPEZ ARRIBAS, ELENA
LOPEZ LOPEZ, LAURA
LOPEZ MARTIN, NEREA
MADARIAGA AROZENA, EDURNE
MARCOS BENITO, MARI CRUZ
MARIÑELARENA LAZCANO, ITZIAR
MARTIJA SILONIS, GARBIÑE
MARTIN RODRIGUEZ, NAGORE
MARTINEZ CANAL, ROSA MARIA
MARTINEZ RUIGOMEZ, MARIA ESTIBALIZ
MARTINEZ SOTES, YOLANDA
MATA EGIGUREN, ARANTZA
MENDIBE GANDIAGA, ELENA
MENDIETA PLAZA, MARI BEGO 
MENTXAKA  PEREZ, BEGO 
MOLPECERES SERRANO, JULIA
MONTEJO GARAY, ELENA
MUGETA MONTERO, BEGOÑA 
MUNITIS GURIDI, ASIER
OLEAGA SUSAETA, ROSA
OLEAGOITIA ZUBIETA, ANABEL
OMAR GUENETXEA, JANIRE 
ORTEGA FRANCOS, BEGOÑA 
ORTIZ BIKANDI, USUE
PALLARES GALLARDO, FERNANDO
PARRA SANCHEZ, AINHOA 
PEREZ GARCIA, MAITE
PEREZ GONZALEZ, MARGOT
PEREZ JODRA, IZASKUN
PEREZ SANZ, ELENA 
RAMOS  GARCIA, MICAELA
RENEDO ANCHIA, MARIA ISABEL
RICARTE SENOSIAIN, DORI
RODRIGUEZ  BLAS, ANDONI
RODRIGUEZ RODRIGUEZ, AMAIA
RUIZ FERNANDEZ, CARMEN
SAEZ DE OCARIZ FERNANDEZ, ITZIAR
SAGARNA BARRENETXEA, EDURNE 
SAITUA CELAYA, IRATXE
SAN VICENTE RUIZ, MAITE
SANCHEZ  MARTRINEZ, ANGEL
SANCHEZ RUIZ DE GAUNA, IRATXE
SANTAMARIA DEL AMO, MªASUN
SANTIBAÑEZ LIZUNDIA, AMAYA
SERGIO ITURRALDE, AINHOA
SUSTAETA BERISTAIN, LOURDES
TAMBO HERNANDEZ, Mª INMACULADA
TRIGUEROS MAZA, ANABEL
URBIOLA NOGALES, AMAIA
URIZAR UGARTEMENDIA, JASONE
URQUIJO ARAMBURU, BEGOÑA
URREIZTIETA DIEZ, MAIER
URRESTI SARRAOA, IÑAKI
URRESTIZALA FIGUERO, IZASKUN
URRETXA CASTRO, LAURA
USKOLA IBARLUZEA, SAIOA
VALIÑO MENDEZ, MARI CARMEN
VAZQUEZ FERNANDEZ, IRATXE
VAZQUEZ NIETO, EGUZKINE
VIGIOLA MARTIN, CONSUELO
VILLAR MAESTRO, NEREA
VIOTA CUBILLOS, SANDRA
ZABALA EGILUZ, LEIRE
ZABALLA MIGUEL, ITXAROPENA 
ZABALLOS GOMEZ, MAITE
ZAPIRAIN EREÑO  EREÑO, JOSUNE
ZARRAGOITIA PEREZ, IZASKUN
ZUBELDIA ORTUÑO, IÑIGO
ZUBIZARRETA APARICIO, ELENA
 ACASUSO DIEGO, ITXASO
AGUIRRE ARANZABAL, PILI
ALBIZU INTXAUSTI, AITOR
ALONSO SANTILLAN, MARIAN
AMUTXATEGI ABOITIZ, MARI JOSE
ANGULO SERNA, Mª CARMEN 
ARRIZABALAGA BARRENKUA, RAKEL 
ARROJO ORMAETXE, AMAIA
ARROYO CASTRO, ALBERTO
ARRUABARRENA MILIKUA, YOLANDA 
ARTABE IBARRONDO, JUAN DOMINGO
ARTAZA FANO, AMAIA
ARTETXE BARKIN, ANA 
ASENSIO ALVAREZ, MARI JOSE
ASTOREKA ERDOIZA, NEREA
AZKORBEBEITIA URIZAR, ALKAIN
AZPILLAGA ETXANIZ, KARMELE
BAILE BERMEJO, JULEN
BALDELANA BARBERO, RAISA
BEAMURGIA GOMEZ, LOLI
BELASKO SAIZ, ITZIAR
BILBAO ESTEBAN, ITZIAR
BILBAO IBAÑEZ, OIHANE
BLANCO OLIVENZA, LOREA
BURGOS FERNANDEZ, ASUN
CALVO CALVO, LOURDES
CAMARA ALCONCHEL, PILAR 
CORRALES MARAÑON, MONIKA
CORTES GONZALEZ, AINARA
DE BARTOLOME BIDAGUREN, GUADALUPE
DE ITURRATE IBARRA, IKER
DE LA FUENTE DIEZ, EVA
DEL VALLE HOYOS, FELIX
DIAZ RICO, TERESA 
DIEZ  ROMERO, MARIA LOURDES
DUQUE ALONSO, GONZALO
ECHEZARRETA PAGOLA, CARMEN
EGIDAZU ELORTZA, ITXASO 
EGUILAZ GARCIA, SONIA
EGUZKITZA MARTINEZ, KOLDO 
ELGEZABAL ELORDUI, JAIONE
ESCALONA ATEKA, PALOMA
ETXEANDIA AZPIAZU, CRISTINA
ETXENAGUSIA ATUTXA, ITZIAR
FARIÑAS LOPEZ, RAQUEL
FERNANDEZ APORTA, Mª ASCENSION
FERNANDEZ ARROITA, YOLANDA
FERNANDEZ DEL PUERTO, ANA
FERNANDEZ FERNANDEZ, Mª ANGELES
FRANCO SORIA, ROSARIO
GABARRON CEARRA, MARIA CONCEPCION
GANGOITI AXPE, LUR
GARCIA GUTIERREZ, CARMEN
GARCIA SANZ, PILAR
GARZA RAMIREZ, AURKENE
GOIKOETXEA GETE, MªPILAR
GOMEZ DELGADO, AGURTZANE
GOMEZ SAETA, MONICA
GONZALEZ ALVAREZ, NEREA 
GUTIERREZ ALLENDE, XABIER
GUTIERREZ DE LA HERA, PATRICIA
HORMAETXEA FERNANDEZ, JULENE
HURTADO DE SARATXO ALZAGA, MIREN KARMELE
IBAÑEZ RODRIGUEZ, MARIA ANGELES
IGLESIAS VILLACORTA, GLORIA
INDA GOIKOLEA, NERE
IRAURGI BILBAO, ARANTZA
IRAZABAL OLARRETA, AITZIBER
ISASI TORRONTEGUI, MARIA ISABEL
ISPIZUA MUSATADI, MARIA JESUS
IZAGIRRE KORTA, ANE
JAUREGI URKIOLA, LAURA
LANDA ELORDUY, MAITE
LARRAÑAGA ARISTONDO, AMAIA
LASA ZUBIZARRETA, ISABEL
LEKERIKA ERRASTI, ESTIBALIZ 
LEKUE RODRIGUEZ, ARGI
LEON RODRIGUEZ, IDOIA
LIÑARES VILLAVERDE, MARIFELI
LLAMA EXPOSITO, MARIA CRISTINA
LOPEZ ALONSO, DIANA
LOPEZ BELARRINAGA, SUSANA
LOPEZ MARTIN, NEREA
MARCOS BENITO, MARI CRUZ
MARTIJA SILONIS, GARBIÑE
MARTIN JIMENEZ, INMACULADA
MARTIN RODRIGUEZ, NAGORE
MARTINEZ CANAL, ROSA MARIA
MARTINEZ GONZALEZ, COVADONGA
MARTINEZ LOPEZ, EVA
MARTINEZ RUIGOMEZ, MARIA ESTIBALIZ
MARTINEZ SOTES, YOLANDA
MELLADO HURTADO, BELEN
MENDIETA PLAZA, MARI BEGO 
MENTXAKA  PEREZ, BEGO 
MONJE HERNANDEZ, OIHANE
MUGETA MONTERO, BEGOÑA
MUNITIS GURIDI, ASIER
MURUAGA GALARZA, AGURTZANE
OIARBIDE URRUTIKOETXEA, IRATXE
OLEAGOITIA ZUBIETA, ANABEL 
OMAR GUENETXEA, JANIRE 
ORMAETXE GABILONDO, JUGATX
ORTIZ BIKANDI, USUE
OZKOIDI MENTXAKA, JON
PAGONABARRAGA OIARZABAL,  LOURDES
PALLARES GALLARDO, FERNANDO
PEREZ GONZALEZ, MARGOT
PEREZ JODRA, IZASKUN
PEREZ SANZ, ELENA 
PRIETO DUÑABEITIA, IÑAKI
RICARTE SENOSIAIN, DORI
RODRIGUEZ  BLAS, ANDONI
RODRIGUEZ GUTIERREZ, AMAIA
RODRIGUEZ LOPEZ, MARIA PILAR
RUIZ ARRUZA, ITXASO
SAGARNA BARRENETXEA, EDURNE 
SAITUA CELAYA, IRATXE
SAN VICENTE  RUIZ, MAITE
SANCHEZ MARTINEZ, ANGEL
SANCHEZ RUIZ DE GAUNA, IRATXE
SANTIBAÑEZ LIZUNDIA, AMAYA
SILVA MARTIN, ANA
SUSTAETA BERISTAIN, LOURDES
TABOADA ESPIDO, MARIA
TAMBO HERNANDEZ, Mª INMACULADA
TRIGUEROS MAZA, ANABEL
TXASCO MEABE, JON
UNAMUNZAGA EREÑO, BEGOÑA
URBIOLA NOGALES, AMAIA
URCELAY BRIZUELA, IKER 
URIZAR UGARTEMENDIA, JASONE
URQUIJO ARAMBURU, BEGOÑA
URREIZTIETA DIEZ, MAIER
URRESTI SARRAOA, IÑAKI
URRESTIZALA FIGUERO, IZASKUN
URRETXA CASTRO, LAURA
USKOLA IBARLUZEA, SAIOA
VAZQUEZ NIETO, EGUZKINE
VEGA VENTURA, ANA ISABEL
VICENTE ALDUCIN, IRATXE
VIGIOLA MARTIN, CONSUELO
VIGIOLA RODRIGUEZ, IÑAKI
VIOTA CUBILLOS, SANDRA
ZABALA EGILUZ, LEIRE
ZABALLOS GOMEZ, MAITE
ZAPIRAIN EREÑO, JOSUNE
ZARRAGOITIA PEREZ, IZASKUN
ZUBELDIA ORTUÑO, IÑIGO


1-10 of 65